Кафедра геодезії

Головні новини

Міністерством молоді та спорту здійснюються обміни молоддю України та Литви. 

Мета обмінів молоддю – активізація співробітництва між українською талитовською молоддю задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн.

20 березня 2023 року Мінмолодьспортом оголошено прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проектів у рамках здійснення обмінів молоддюиУкраїни та Литви у 2023 році https://bit.ly/40BXz9r, що триватимедо 20 квітня 2023 року. 

Нульова толерантність до насильства 

З 7 по 20 квітня 2023 року на міському рівні у межах проекту «Нульова толерантність до насильства» буде проводитися конкурс соціальної реклами «Ми-вільні, рівні, сильні!».

До участі у конкурсі запрошуються учні  9-11 класів, студенти та молодь.

Для потенційних учасників буде проведено інформаційну сесію в режимі онлайн 3 квітня 2023 року о 15.00.

Реєстрація для участі у сесії за посиланням:  https://docs.google.com/forms/d/1Cy4PgAEv2Rn4oGKlsBx2Ck0MFS7t3I1pur8umUpydKY/edit 


Вебінар від компанії StrikePlagiarism.com

Завідувачів випускових кафедр, системних адміністраторів Комісій з академічної етики кафедр і факультетів, наукових керівників кваліфікаційних робіт, а також здобувачів вищої освіти запрошуємо до участі у вебінарі від компанії StrikePlagiarism.com, що відбудеться 4 квітня 2023 року о 17:00.

Приєднатися до прямої трансляції вебінару можна за посиланням: https://www.youtube.com/@StrikePlagiarism

Слухачі вебінару дізнаються про те, як важливо бути оригінальним у своїх роботах та як перевірити їх на плагіат у системі StrikePlagiarism.com. 


Кафедра геодезії у співпраці з відомими підприємствами Кривого Рогу: студенти отримують унікальний досвід на практиці

Кафедра геодезії тісно співпрацює з підприємствами Кривого Рогу, які запрошують студентів на презентації приладової бази та програмного забезпечення. Студенти третього курсу відвідують різні організації нашого регіону. Особливу увагу в ході екскурсії, яка відбулася на дочірнє підприємство «Укррудпром», приділили специфіці діяльності самого підприємства. Студентам розповіли про всі тонкощі роботи організації, про етапи вимірювань щодо визначення величин зсуву бортів відвалу «Західний» Першотравневого кар’єру і про багато іншого.


«Ярмарок професій» 

Сьогодні, 27 березня 2023 року, в творчому центрі «ПК Металургів» розпочав свою роботу «Ярмарок професій» –  захід, завдяки якому майбутній вступник може ознайомитися зі спеціальностями, підготовка фахівців за якими здійснюється в Кривому Розі! Наш університет та коледжі представили свої локації якнайкраще! Цікаві інтерактиви не залишають байдужими нікого! Чекаємо на відвідувачів упродовж наступних чотирьох днів – до 31 березня 2023 року з 10:00 до 15:30. 

Важливо – консультації та поради надають члени приймальної комісії університету та представники студентської ради! 

Обирайте освіту в рідному місті! Будьте кращими з найкращим КНУ! 

Не знаєте, як спланувати наступний тиждень? 

Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь в заходах, які будуть проводитися Криворізьким національним університетом упродовж весняних канікул, з 27 по 31 березня 2023 року за адресою: вул. В. Матусевича, 11.

Метою зустрічей є:

 знайомство гостей із особливостями галузей діяльності, за якими ведеться підготовка в університеті та у яких вони у майбутньому можуть себе реалізувати як висококваліфіковані фахівці;

 залучення до участі у цікавих вікторинах, квестах, екскурсіях та інших практико-орієнтованих івентах;

створення можливостей поринути у студентське життя тощо.

Переконані, що ці зустрічі будуть пізнавальними та корисними! 

Просимо попередньо узгоджувати з відповідальними особами дату та час візиту!  

ЗАСІДАННЯ РОБОЧОЇ ГРУПИ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ» 

До складу робочої групи входять наступні представники кафедри геодезії, староста групи ГЗУ – 22м, начальник відділу спеціальних маркшерсько-геодезичних досліджень та зовнішні стейкхолдери міста:

1. Паламар Альона Юріївна, кандидат технічних наук, доцент кафедри геодезії Криворізького національного університету, гарант та керівник робочої групи.

2. Новікова Олена Миколаївна, кандидат технічних наук, доцент кафедри геодезії Криворізького національного університету.

3. Намінат Олександр Сергійович, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри геодезії Криворізького національного університету.

4. Грицаєнко Андрій Васильович, начальник "відділу спеціальних маркшерсько-геодезичних досліджень" дочірнього підприємства "УКРРУДПРОМ" асоціації  "Укррудпром".

5. Гладких Микита Дмитрович, студент групи ГЗУ 22 - м.

6. Дмитренко Олександр Петрович, начальник Криворізького відділу ДРФ ДП «Центр ДЗК»;

7. Болотніков Андрій Володимирович, директора КП «Академічний дім», кандидат технічних наук, член-кор. АГНУ.


Під час зустрічі з групою забезпечення, яка відбулася 15 лютого 2023 року ми обговорили результати анкетування здобувачів вищої освіти, випускників минулого року випуску та анкети роботодавців міста Кривого Рогу.

Всі зауваження, пропозиції та рекомендації були враховані при оновленні освітньо-професійної програми другого рівня вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій» галузі знань 19 «Архітектура та будівництво».


 Дякуємо нашим стейкхолдерам за плідну співпрацю.

НМТ-2023: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ 

3 квітня розпочнеться реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті.  Триватиме вона до травня. 

Український центр оцінювання якості освіти забезпечить її в безпаперовій формі. Аби  створити  персональні кабінети, вступникам потрібно буде скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на нашому вебсайті. Ця функція  активується одночасно з початком реєстрації.  

Шановні викладачі та студенти!

Оргкомітет запрошує Вас взяти участь у XVI Всеукраїнській науково-практичній WEB конференції аспірантів, студентів та молодих вчених 

«Комп’ютерні інтелектуальні системи та мережі» (КІСМ-2023), яка відбудеться 22 березня 2023 р. о 12:00 у онлайн форматі https://meet.google.com/vnu-gzgw-dfu.

Організатор конференції: кафедра комп’ютерних систем та мереж Криворізького національного університету.

Пленарні доповіді:

 Микита Шевців (EPAM). Використання Firebase при розробці мобільних додатків.

 Богдан Кікачеішвілі (IDAP Group). Шлях розробника.

 Владислав Радзієвський (MileStep LCC). (X + Y)² = успішна карʼєра.

 Данило Вєсєловський (Криворізький національний університет). Методи та засоби підвищення завадостійкості систем передавання даних у бездротових мережах.

 Денис Духов (AppsDelivered Inc). Ефективність використання методик Jira Agile у Atlassian Jira.

Радо чекаємо на Вас! 

НМТ–2023: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ 

Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту (НМТ). 

Тестування проходитиме у дві сесії:

 • основна: 5 червня – 23 червня;

 • додаткова: 11–24 липня.

Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в основній сесії НМТ триватиме з 3 квітня до 3 травня 2023 року. 

Вельмишановні друзі! 

Працівники нашої бібліотеки запрошують всіх бажаючих взяти участь у заході "Україно, ти - моя молитва" до Всесвітнього Дня поезії.   

Дата: 21 березня 2023 року

Час: 15:00

Місце: ауд.312 головного корпусу КНУ

Гостям вечора буде створено умови для естетичного розвитку, прояву креативності, організації нових знайомств тощо.

Особливо чекаємо на тих, хто готовий публічно декламувати авторські вірші або твори інших поетів!

Також раді будемо отримати від членів університетської родини невеликі за обсягом відео, на яких ви декламуєте поезії 

 lib@knu.edu.ua

Telegram/Viber - 0976700049 

Вікторія Олександрівна Вигівська

Скористайтеся чудовою нагодою провести час в невимушеній, творчій та теплій атмосфері! 

Криворізька фундація майбутнього продовжує ділитись корисними посиланнями 

Їх партнери STEM is FEM  разом з Impact Force розпочинають проєкт BE BRAVE – STUDY! 180 дівчат віком від 14 до 21 років зможуть безкоштовно отримати ноутбуки для втілення своїх проєктів та навчальної діяльності. 

#КФМ  пропонує молоді взяти участь у проєкті. 

Умови прості - до 19 березня написати мотиваційний лист об’ємом до 2 сторінок А4 та зареєструватися за посиланням https://forms.gle/WmW9bS5XDWJtXPHp8 

Продовжуємо прийом наукових статей у збірники наукових праць «Вісник Криворізького національного університету» і «Гірничий вісник» http://journal.knu.edu.ua/, а також тези доповідей до матеріалів міжнародної науково-технічної конференції «Розвиток промисловості у суспільства» http://www.knu.edu.ua/konferencii, яка відбудеться у травні 2023 року. 

Статті і тези доповідей приймаються видавництвом до 21 квітня 2023 року. 

Науково-дослідницька програма для студентів магістратури (1 року навчання) і аспірантів, зацікавлених в науковій роботі  

Університет Ватерлоо, провідний ЗВО Канади, пропонує науково-дослідницьку  програму цього літа. Програма охоплює дослідницькі напрямки інженерії, прикладної математики, та інші науково-технологічні напрямки.

Де: провідні науково-дослідницькі лабораторії  Університету Ватерлоо.

Коли: Травень - Серпень, 2023

Фінансування: програма оплачує авіапереліт, забезпечує житлом і харчуванням.

Як: подати заявку на сайті якомога швидше, до 31 березня 2023.

Відбір: заявки, які повністю відповідають вимогам програми будуть розглянуті і найбільш кваліфіковані кандидати будуть проходити співбесіду. Мова - англійська.

Деталі можна знайти на сайті програми за посиланням 

Відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1017, Міністерством молоді та спорту здійснюються Українсько-Польські обміни молоддю. 

Мета обмінів молоддю – активізація співробітництва між українською та польською молоддю задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн.

1 березня 2023 року Мінмолодьспортом оголошено прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проектів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2023 році https://cutt.ly/g8WfDDT, що триватиме до 31 березня 2023 року.

Для отримання більш детальної інформації просимо звертатися до Відділу міжнародних зв’язків університету або за електронною адресою poliakovska@knu.edu.ua 

"Опитування про задоволення роботою кураторів: відгукніться про своє досвід співпраці! 

Криворізький національний університет досліджує задоволеність здобувачів освіти роботою куратора з метою виявити проблемні ситуації, усунути недоліки та надати дієву допомогу всім учасникам освітнього процесу.


Просимо Вас до 28 березня взяти участь в анонімному опитуванні «Куратор очима студентів». Ваша думка важлива для нас, оскільки результати опитування дозволять враховувати Ваші потреби й інтереси та допоможуть визначити основні напрями покращення умов для подальшого навчання.
Куратор 1 курсу - Намінат Олександр Сергійович
Куратор 3 курсу - Новікова Олена Миколаївна
Куратор 4 курсу - Паламар Альона Юріївна
Куратор 5 курсу- Сидоренко Віктор Дмитрович

Підтримуючи тісний взаємозв'язок з роботодавцями міста Кривого Рогу, здобувачі освіти в рамках вивчення дисципліни "Проектування основних геодезичних робіт" мають можливість відвідувати дочірнє підприємство "Укррудпром". 

Саме тому, ГЗУ 20 на протязі двох тижнів вивчають та аналізують роботу  з наступних питань:

-Завантаження з електронних тахеометрів та нівелірів сирих даних, з метою їх подальшої обробки;

-Імпорт та попередня обробка цих даних;

-Остаточне вирівнювання  планових і нівелірних мереж;

-Отримання необхідних відомостей координат та відміток;

-Отримання відомостей, які характеризують якість вимірювання. Кафедра геодезії дякує начальнику відділу маркшейдерсько-геодезичних досліджень Грицаєнку Андрію Васильовичу та розраховує на подальшу співпрацю 

В цей тяжкий і нелегкий час для всіх українців, в умовах військового стану, багато сімей вже постраждало від рук ворога. 

В зв'язку з цим ми хочемо потурбуватися про наступне покоління нашої держави і надати можливість юним українцям отримати безкоштовне навчання.

Давайте об єднаймося! Нехай кожен зробить свій вклад для побудови гідного майбутнього України.   

Запрошуємо студентів Криворізького національного університету взяти участь у соціальній програмі Scholarship. Адже майбутнє нашої країни не тільки в руках наших відважних військових, а й у ваших! 

Головний приз - гранти (стипендія) на сплату року навчання в українському ВНЗ. 

Наразі відкрито 3 номінації: 

18 000 грн. - посилання (запитання та роботи надсилати на пошту: lily@scholarship.events)

25 000 грн. - посилання (запитання та роботи надсилати на пошту: scholarship@safetradebinaryoptions.com)

22 000 грн. - посилання (запитання та роботи надсилати на пошту: hello@greenforest.com.ua) 

Детальніше про освіту, навчальні заклади міста та спеціальності дізнайтесь під час онлайн-марафону «About.Освіта» у студентській версії 

Допоможемо абітурієнтам визначитись з майбутньою професією.  

Під час заходу ви отримаєте   

Відповіді на всі питання про  ВСТУП 2023,  

Інформацію про заклади освіти міста,  

Знайомство зі студентським життям з вуст студентів,  

Корисну інформацію від фахівців підприємства стосовно адаптації у новому колективі,  

Навички тайм-менеджменту.  

Дата заходу: 13.03-17.03 

Місце: онлайн, через платформу Microsoft Teams 

 Для кого? для школярів 8-11 класів та їх батьків (але якщо ви молодші, а вже цікаветесь профорієнтацією - долучайтесь також)

Реєстрація вже відкрита за посиланням 

Слідкуйте за новинами:

 Інстаграм 

 Телеграм 

 Фейсбук 

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 209-річницю з дня народження великого українського поета, письменника, художника, борця за незалежність нашої країни. 

З 06 по 10 березня бібліотека Криворізького національного університету проводить цикл заходів до щорічного вшанування пам’яті Тараса Шевченка, а саме: 

- відкриті перегляди літератури; 

- тематичні книжкові виставки; 

- бібліографічні огляди; 

- вікторини

Деталі за посиланням

Вебінар від Олени Тарасової, канд. психол. наук, доцента, керівника Центру забезпечення якості вищої освіти Криворізького національного університету 

📍 Під час зустрічі Ви ознайомитесь з:

✅ ознаками та наслідками конфлікту;

✅ видами конфліктів; 

✅ стратегіями поведінки особистості в конфлікті.

Коли: 09 березня 2023 року

О котрій: 14:00

Де: онлайн-платформа Zoom

☝️ Форма для реєстрації: https://forms.gle/5KD7qCDrLdJm8bg2A  

🙌 Чекаємо на зустріч з Вами!

🇺🇦 Все буде Україна! 

Вітаємо наш жіночий, дівочий, прекрасний, чарівний склад адміністрування, викладацький  і студентський склад зі святом! 

Ви - чарівні, коли займаєтеся справою, яка вас надихає. Ви - чудові, коли одягаєтеся в те, в чому комфортно вам. Ви - жіночні, навіть коли не відчуваєте цього. Українські жінки - приклад жіноцтва та відваги для усього жіночого населення нашої планети. 

Сьогодні день не про квіти і цукерки. 

Сьогодні день про подяку до жіночої справи, про хоробрість жінок, про сміливість та боротьбу за свої права. 

За декілька годин відбудеться онлайн лекція професора університету Дрекселя (Філадельфія, США), засновника та директора Інституту наноматеріалів Е. Дж. Дрекселя, доктора технічних наук Yury Gogotsi «How to Write a Great Research Paper and Get it Published». 

Початок о 17:00.

Спікер поділиться своїм досвідом написання статей, а також пояснить процес їх редагування та рецензування.

Підключитися на онлайн трансляцію ти зможеш, перейшовши за посиланням. У вікні лекції, що відкриється, натисни на вкладку Zoom Live. Слухай лекцію (в оригіналі чи синхронному перекладі на українську мову) та задавай спікеру питання. Будемо раді вас бачити. 

Нагадуємо, сьогодні після участі у живій трансляції лекції Yury Gogotsi «How to Write a Great Research Paper and Get it Published» (початок о 17.00) ти зможеш самостійно згенерувати сертифікат в особистому кабінеті UGF на сторінці лекції. Прослухати лекцію в живій трансляції потрібно мінімум до сесії "Питання-відповіді". Така опція буде доступна протягом 3-днів.

Детальна інструкція з отримання сертифікату у попередній публікації 

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 209-річницю з дня народження великого українського поета. 

З 06 по 10 березня бібліотека Криворізького національного університету проводить цикл заходів до щорічного вшанування пам’яті Тараса Шевченка, а саме: 

 -відкриті перегляди літератури; 

 -тематичні книжкові виставки; 

 -бібліографічні огляди; 

 -вікторини.

Таємниці Генія Шевченка

До мурашок: 6 відомих віршів

Шевченка, покладених на музику

27 найпопулярніших поезій Тараса Шевченка 

Для формування національної свідомості, шанобливого ставлення до успадкування духовних і культурних надбань українського народу Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» 9 березня 2023 року проводитиме літературний онлайн-марафон «Єднаймо душі словом Кобзаря!», присвячений пам’яті Тараса Шевченка. 

У заході беруть участь здобувачі освіти закладів вищої та фахової передвищої освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники. Програма марафону передбачає:

 декламування поезій Тараса Шевченка та про Тараса Шевченка;

 виконання творів Тараса Шевченка різними мовами;

 авторська поезія;

 читання уривків з прози Тараса Шевченка та про Тараса Шевченка;

 інсценізація (мініатюра) уривків з творів Тараса Шевченка.

Початок об 09:00 за посиланням. 

Привіт, спортсмени. Після невеликої паузи, ми знову проводимо захід з настільного тенісу. 

Виходячи з цього, хочемо запросити на дружній матч усіх студентів КНУ та просимо перейти за посиланням до чату, аби ми зрозуміли кількість людей.

https://t.me/+KYV0vsqPSORlNDIy

Коли? 4 березня, початок о 12:00

Де? Тенісна Зала КНУ

(головний корпус, ми зустрінемо тих, хто ще добре не орієнтується в КНУ)

Вхід: благодійний внесок на ЗСУ від 20 грн. 

До зустрічі, ваша студрада КНУ 

ЗВІТ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ЗУСТРІЧІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 193 Геодезія та землеустрій


Кожен, хто вступає до університету, довіряє обов’язковому компоненту освітньої програми підготовки фахівця тієї чи іншої спеціальності. Така база – основа для професійної підготовки студента. Але саме вільний вибір здобувачем вищої освіти освітніх компонентів є відкритою можливістю для формування його індивідуальної освітньої траєкторії.

Процедура вільного вибору дисциплін сприяє поглибленню Hard Skills («тверді навички», що допомагають освоїти певну професію ґрунтовніше), а також розвитку Soft Skills (міжособистісного спілкування, управління часом, уміння переконувати, креативності, роботи в команді тощо).

Під час онлайн-презентації вибіркових дисциплін, яка відбулася 27 лютого 2023 року, представники різних факультетів та кафедр Криворізького національного університету мали можливість представити студентам кафедри геодезії, спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» дисципліни з банку вибіркових дисциплін.

Так, доценти кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти КНУ О.В. Тарасова та К.В. Шурупова представили цикли психологічних («Конфліктологія у професійній діяльності», «Психологія ділових відносин», «Психологія управління») та правових дисциплін («Правознавство», «Сімейне право», «Соціологія», «Політологія»); професор кафедри ПСГО Т.В. Цимбал – дисципліни «Релігієзнавство» та «Логіка». Доцент кафедри професійної та соціально-гуманітарної освіти О.М. Кадол провів цікаву презентацію вибіркової  дисципліни «Історія Криворіжжя». Кафедра іноземних мов КНУ О.О. Поляковська – «Іноземна мова».

Представники кафедри екології – доцент Панова С.М. презентувала дисципліну «Екологія».

Особисто представники кафедри геодезії, а саме доценти Паламар А.Ю. та Новікова О.М. забезпечили інформаційну зустріч презентаціями дисциплін кафедри:

-          Землеустрій;

-          Містобудівний кадастр;

-          Сучасні проблеми землеустрою і кадастру.

 

Дякуємо усім, хто взяв участь у презентації, яка допоможе студентам кафедри геодезії обрати цікаві та корисні для свого професійного зростання дисципліни!

Перша студ-зима в КНу 

СтудЗима хоча і була холодна, але спогади залишила теплі 

Фотозвіт за посиланням 

Студентська осінь? 

Студентська весна?

Такого ще не було!

Студентська зима! 

25.02

15:00

Актова зала КНУ

вхід - благодійний збір на потреби ЗСУ

Приходь підтримати свій факультет 

24 лютого - річниця повномасштабного вторгнення росії в Україну. Говорять, відтоді в нас досі триває лютий... Увесь цей рік ми долали неймовірні виклики, згуртувалися і наближали перемогу як могли. 

Висловлюємо вдячність, передусім, захисникам та захисницям ЗСУ, волонтерам, всім тим, хто на своєму фронті робить усе можливе для того, щоб кожен українець міг дихати на повні груди! 

Дякуємо нашим співробітникам, здобувачам освіти, випускникам та стейкхолдерам за те, що в ці непрості часи ми морально не зламалися і продовжуємо бути гідними учасниками освітнього процесу!

Слава Україні! 

Героям Слава! 

14 серпня 1941 року нацисти встановили окупаційний режим у Кривому Розі, який тривав три роки. Місто було в окупації 922 дні. Бої за визволення Кривого Рогу почалися у жовтні 1943 року і точилися впродовж чотирьох місяців у ході проведення Нікопольсько-Криворізької операції. 22 лютого 1944 року місто звільнили. Під час боїв за визволення Кривого Рогу загинули понад 27 тисяч людей, понад 5 тисяч зникли безвісти.

На жаль, сьогодні ми змушені обороняти нашу землю і звільняти її від чергових окупантів. Ми маємо бути сильними, згуртованими, допомагати і вірити в ЗСУ! 

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років і у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Рідною мовою говорить серце й душа української землі. 

Не з примусу, а лише за покликом власного сумління та гідності плекаймо в душі любов до рідної мови!