Наукові та науково-технічні заходи

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ ІЗ ПРЕДСТАВНИКОМ ВАРШАВСЬКОГО ПОЛІТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ КРИШТОФОМ БАКУЛА 

29 серпня робоча група кафедри Геодезії (Перегудов В.В., Паламар А.Ю., Новікова О.М., Намінат О.С.) та міжнародного відділу провела онлайн-зустріч із представником Варшавського політехнічного університету Криштофом Бакула (заступник декана). Учасники зустрічі презентували університет та кафедру геодезії, обговорили можливі шляхи співпраці. Результатом зустрічі стала пропозиція підписати «Лист про наміри» з подальшим підписанням Меморандуму про співпрацю між Варшавським політехнічним університетом та Криворізьким національним університетом. Також учасники зустрічі домовилися про спільні публікації та зустрічі на семінарах із колегами з Варшавської політехніки та наступні кроки подальшої співпраці. Фотозвіт онлайн-зустрічі можна переглянути за посиланням.  

Семінар «Міжнародні стандарти в геодезії та землеустрої», відповідальна та організатор Паламар А.Ю.

Проведений 03.11.2021 на кафедрі геодезії корп.. 4.

Присутні: співробітники кафедри геодезії,

Почесний гість професор  Университету прикладних наук Нойбранденбурга, факультету ландшафтної архітектури, геоінформатики, геодезії та цивільного будівництва Dr.-Ing. Wolfgang Kress (Німеччина)

Професор Wolfgang Kress автор 40 публікацій, зокрема є співавтором стандарту з географічної інформації, а саме:

Kresse, W. & Fadaie, K.: ISO Standards for Geographic Information. Springer Verlag, 322 р., 2003. (https://www.hs-nb.de/fachbereich-landschaftswissenschaften-und-geomatik/ppages/wolfgang-kresse/veroeffentlichungen/

Крім того він є:

(https://www.hs-nb.de/fachbereich-landschaftswissenschaften-und-geomatik/ppages/wolfgang-kresse/)


Професор Wolfgang Kress виступив з промовою, в який зазначив необхідність стандартизації в геодезії. Навів приклади стандартів, які використовуються в ГІС та Фотограмметрії Німеччини.

Друга частина семінару була присвячена екскурсії по місту Кривий Ріг. Зокрема професор Wolfgang Kress побував на кар’єрі ЮГОКа (особисте прохання) та основних історичних  та культурних пам’ятках міста.

В рамках семінару був укладений договір про співпрацю.